کليات طرح جامع امن سازي زيرساختهاي حياتي در مقابل حملات الکترونيکي

با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : کليات طرح جامع امن سازي زيرساختهاي حياتي در مقابل حملات الکترونيکي
کليات طرح جامع امن سازي زيرساختهاي حياتي در مقابل حملات الکترونيکي|50677869|vfm|

حجم فایل : 60.9 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 10

رياست جمهوري
مرکز مديريت راهبردي افتابسمه تعالي امروزه بیشتر امور کسب وکار مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) گرديده است.
در وزارت نیرو نيز از ابزارها و سامانه‌هاي مرتبط با فناوري ارتباطات و اطلاعات براي کنترل صنعتي استفاده مي‌شود که بدون بکارگيري آنها برخي از عمليات جاري صنعتي غيرممکن و يا غير اقتصادي خواهد شد.
به مخاطره افتادن هريک از سامانه‌هاي عملياتي و اطلاعاتي فوق و يا سامانه‌هاي مشابه مي‌تواند از کار افتادن سرویس‌های وزارت نیرو شده و تبعات اجتماعي، سياسي و امنيت ملي به وجود آورد.
یک بدافزار کامپیوتری می‌تواند به راحتی باعث نابودی یک نیروگاه، پالایشگاه، کارخانه و ... شود.
امروزه بدافزارها، جنگ افزارهای نوین هستند.
مقدمه اسفند 1390 کلیات طرح جامع امن‌سازی زيرساخت‌هاي حياتي مرکز مديريت راهبردي افتا مقدمه-ادامه طراحي و بکارگيري کرم استاکس نت نشان داد که دشمنان کشور به اين مهم آگاه بوده و براي برهم زدن نظم عمومي و امنيت ملي برنامه‌ريزي مي‌کنند.
از آنجا که بسیاری از زیرساخت‌های حیاتی کشور به وزارت نیرو وابسته مي‌باشند هوشياري در برابر حملات الکترونيکي اهميت مضاعفي مي‌يابد.
پروژه استاکس‌نت با هدف آسيب رساني به سيستمهاي کنترل صنعتي کشور طراحي گرديد و به دنبال آن پروژه DUQU و وایپر و... ادامه پيدا کرد.
به راستي آيا استاکس نت، DUQU و... آخرين حملات الکترونيکي به زيرساخت‌هاي حياتي ما خواهند بود؟؟؟؟
طبق بخشنامه رياست جمهوري به کليه دستگاه‌ها مرکز مديريت راهبردي افتاي رياست جمهوري متولي برنامه‌ريزي، سياست‌گذاري و هدايت راهبردي و کلان دستگاه‌ها در امن سازي زيرساخت‌هاي حياتي مي‌باشد. اسفند 1390 مرکز مديريت راهبردي افتا کلیات طرح جامع امن‌سازی زيرساخت‌هاي حياتي اهداف طرح پيشگيري از وقوع حملات و امن سازي زيرساخت‌هاي حياتي وزارت نیرو در مقابل انواع حملات سايبري.
نظارت بر تداوم امنيت زير ساخت از طريق جمع آوري اطلاعات ، تحليل و مديريت مخاطرات و تشخيص و مقابله با حوادث.
ايجاد قابليت تداوم کسب و کار و سرويس دهي وزارت نیرو در شرايط بحراني.
ارائه راهکارهاي فني (متدولوژي ها).
آموزش و آگاهي رساني امنيتي به کليه متوليان، ذينفعان و عوامل درگير در کنترل و هدايت زيرساخت وزارت نیرو .
ايجاد مراکز جمع آوري، اشتراک و تحليل اطلاعات در سطح زيرساخت‌هاي وزارت نیرو.
هماهنگي با مراجع بالادستي از جمله مرکز مديريت راهبردي افتا در امن سازي زيرساخت اسفند 1390 مرکز مديريت راهبردي افتا کلیات طرح جامع امن‌سازی زيرساخت‌هاي حياتي اقدامات 1- تحليل وضعيت افتا
تحليل و ارزيابي کمي وضع موجود توسط فاوا و با نظارت حراست دستگاه:
وضعيت طرح و برنامة افتا
وضعيت تشكيلات افتا
وضعيت مديريت افتا
وضعيت بودج...مطالب دیگر:
🔑استخراج با سيالات فوق بحراني (SCF) و كاربردهاي آن در فرآيندهاي جداسازي🔑آشنایی با عملیات حفر چال و انواع آن🔑آشنایی با استانداردهای در و ديوار و پنجره‌ها و آزمون آنها🔑آشنایی با استاندارهاي علامت و نشانه SMV براي وسائل نقليه و ادوات كشاورزي كندرو🔑آشنایی با عضلات ناحیه قدامی و خلفی تنه همراه با شکل🔑آشنایی با استاندارد روش نگهداري ميوه ها و سبزيهاي تازه در سردخانه🔑آشنایی با استراتژي توليد در كلاس جهانی و چگونگی دستیابی به آن و ارزیابی آن استراتژی🔑آزمایش های مکانیک خاک🔑آشنایی با فرایند استریلیزاسیون شیر و روش استریلیزاسیون مداوم🔑آشنایی با استارت موتورهاي جت و توربيني و بررسی تفادت آنها با استارت موتورنای پیستونی🔑آشنایی با مناطق و جاذبه های طبیعی استان کرمان و مروری بر جغرافیای طبیعی و تاریخی استان و وضعی🔑آزمایش های ضريب اصطكاك مابين سطوح، حركت پرتابي، تعادل ايستاي جسم سخت، سقوط آزاد و بررسي تعادل🔑آشنایی با استاد محمود فرشچيان و گفتگویی با ایشان و تصاویر آثارشان🔑آشنایی با استان کرمان، موقعیت جغرافیایی، طبیعت و شهرستانهای آن🔑آزمايشهای ضربه جت آب، نيروهاي وارد بر يك جسم غوطه‌ور در مايع ساكن، روش اندازه‌گيري دبي، كانال🔑آشنایی با زندگي و شخصيت علی اکبر دهخدا و فعالیتهای ایشان🔑آشنایی با استان کهکلویه و بویراحمد، موقعیت، وضعیت فرهنگی، اقتصادی و ... آن🔑استان کرمان، جغرافیا، جاذبه های طبیعی، فرهنگ و شهرستانهای آن🔑آشنایی با طبیعت، اماکن فرهنگی و تفریجی، موقعيت جغرافيايي و تقسيمات سياسي استان مازندران🔑آشنایی با استاندارد حسابداري‌ شماره‌ 2 و صورت‌ جريان‌ وجوه نقد🔑آشنايي با محيط 3DS MAX و نحوه کار با آن🔑آشنایی با شبکه های کامپیوتری، تجهیزات و امنیت آنها و نگاهی به دانلود آفلاین🔑آشنایی با محیط فلش (flash) و انواع فايلها، ابزار، لایه ها و انواع فریمهای آن🔑آشنايي با شهر ماسوله، بافت و معماری آن و مروری بر موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی ماسوله🔑آشنايي با شبكه هاي عصبي مصنوعي، بازشناسي الگو، نرون پايه و چند لايه